Sain väga palju positiivset tagasisidet eelmisele blogipostitusele, kuhu lisasin harjutustevideod, mida on hea töö ajal sooritada. Eelmises blogipostituses keskendusin pea asendile ja õlgadele.Käesolevas postituses keskendun ülaseljale ja kätele. Kui Sa veel ei ole eelmist postitust vaadanud, saad seda lugeda SIIT.

 

Me kipume vajuma ettepoole – õlad roteeruvad sisse, selg on veidi ettepoole küüru ja alaselg nõgus. Et sellest asendist välja tulla, on mul järgnev harjutus. Harjutuse märksõnaks on rindkere ette ja üles viimine.

Harjutuse sooritamiseks istu nii, et põlved oleksid puusast kõrgemalt, see aitab alaselga fikseerida ja võimaldab keskenduda rohkem ülaselja liikuvusele, mis on antud harjutuse eesmärk. Kui tooli nii madalaks lasta ei saa, võib endale mõne padja vms kõrgenduse jalgade alla panna. Kui patja pole, võib jalad päkkadele asetada.

1) Paned käed risti rinnale ja rulli end rahulikult alla.

2) Rahulikult üles rullides vii õlad alla ja siruta rindkere ette ja üles.

3) Lõppasendis ära siruta üle ehk alaselg peab jääma neutraalsesse asendisse.

4) Harjutust võid korrata u 15 korda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=C9hKrgsosSs

 

Arvutiga töötavatel inimestel kipuvad küünarvarred kangeks jääma hiire ja klaviatuuri kasutamise tõttu. Suuremad probleemid esinevad neil, kellel ei ole või ei kasuta käe- ega randmetugesid. Järgnev harjutus muudab Sind liikuvamaks ja võib ennetada tõsiste valude tekkimist.

Harjutust saab suurepäraselt sooritada laua taga.

1) Tõuse püsti, keera sõrmed väljapoole nii palju kui saad ja aseta peopesad vastu lauda.

2) Proovi saada küünarnukid sirgeks.

3) Vii õlad alla.

4) Kui endiselt tundub harjutus lihtne ja soovid tugevamat venitust, vii keharaskus tahapoole. Õlad peavad jääma alla, küünarnukid sirgeks ja peopesad vastu lauda.

5) Hoia asendit u 5-10 sekundit ja proovi kohe uuesti. Tee nii kuskil 8 kordust.

https://www.youtube.com/watch?v=RXK5C4PbOOg

 

Soorita harjutusi enesetunde järgi!

Liigu, treeni ja naerata!