Title Image

Koolitused ja loengud

Tervisliku toitumise koolitused, terviseseminarid ja meeleolukad loengud.

Kaasahaaravad toitumiskoolitused, mis tõstavad teadmist, rikastavad argipäeva ja motiveerivad töötajaid uutele tegudele.

Kuidas ennast kõhurasvadest vabaks süüa?

Kas dieeditamine peab olema viimsepäeva võitlus või saab ka kuidagi teisiti? Miks me ennast paksuks sööme? Kuidas infomürast enda jaoks õige lahendus leida? Kuidas ilma kalorite lugemiseta ja toitu kaalumata normaalse söömiseni jõuda? Kuulajateni toome nõuanded, mis keskenduvad järk-järgulisele harjumuste muutmisele toitumises.

 

Miks peaksid loobuma oma lemmikmaiusest ja väsitama end lühiajalisi tulemusi pakkuvate dieetidega? Enamike jaoks on kaalust alla saamine iga-aastane korduv protseduur. See ju väsitab ja nüristab vaimu! Loengus räägime elutervetest lähenemistest, selgitame toitumismüüte ning pakume praktilisi lahendusi muudatuste tegemiseks. Täna olgu Sinu uue alguse päev!

Kuidas säästa tervist stressiperioodil?

Kas sulle meeldib süüa? Tunned sa vahel süüd pärast toidukorda? Kas armastad toitu, aga sööd sageli nii kiiresti, et ei märkagi koguste suurus? Kas sööd, kui oled näljane või hoopis igavusest?

Pingelisel ajal on paljude jaoks tervislike valikute tegemine toidulauas lisastressi tekitav ja paratamatult allume märkamatult erinevate söömist vallandavate triggerite ohvriks. Olgu selleks isuäratav reklaam, arvutiekraani ees hajuv tähelepanu või tunnete otsimine toidust – neid kõiki saab enda kontrolli alla võtta teadlikkust tõstes ja praktilisi harjutusi tehes.

 

Loengus toome välja peamised olukorrad, mil stressikoorma all kipub tervis tagaplaanile jääma ja koos kuulajatega leiame vastused ja lahendused, mida enda igapäeva rütmi põimida. Eesmärk on anda võimalikult praktiline ja käepärane ülevaade võimalustest, mis meis kõigis täna juba peidus.

Targemalt tervislikuks

Loeng neile, kes soovivad saada vastuseid levinud tervisemüütidele ja koos arutada võimalike lahenduste ning vastuste üle.

 

Sarnaselt linnalegendidele ei kao tervisemüüdid kuhugi. Mida rohkem on jõusaale ja fitnessi-alast infot, seda rohkem paistab levivat väärarusaamisi ja ekslemist spordisõprade hulgas. Kommertsivaba esitlus ja ausalt rääkimine – sellise vahetu lähenemisega kutsume kõiki kuulama ja kaasa arutama trenni- ja toitumismüütide üle.

Loengus uurime koos levinumaid legende, arutame lahendusi ja räägime selgeks, kuidas siis ikkagi sangadest lahti saada ja milliseid komistuskive vältida.

Kuidas ennast taaskäivitada?

Haarav loeng mõtetest ja kogemuspõhisest praktikast enese motiveerimisel.

 

Mõttest algab kõik ja mõtlemise treenimine on üks peamisi prioriteete, kui eesmärgiks on terviseteekonnal muudatusi teha. Targad küsimused ja ausad vastused annavad meile endast detailse ülevaate, mille põhjal saab igaüks just temale vajalikud sammud paika panna. Tõeline elu pidavat algama mugavustsoonist väljaspool ja vaatamegi koos, kuidas seda saavutada.

Koolitused ja loengud vaimse tervise teadlikkuse kasvatamiseks. Käsitletavad teemad puudutavad nii vaimse tervise hoidmist ja edendamist kui ka psüühikahäireid, nende ennetamist ning varast märkamist.
Koolitused on reeglina interaktiivsed – edasi antavad teadmised on tihedalt seotud praktiliste tööde, arutelude ja harjutustega.

Stressi juhtimine ja hea une harjumused

Ülemäärast stressi töökohal võivad tajuda ligikaudu 40% inimestest. Stress on loomulik elu osa, kuid kui see muutub ülemääraseks, mõjutab see kõiki inimese eluvaldkondi – tööd, pereelu, unekvaliteeti, tervist. Igaüks saab õppida stressiga paremini hakkama saama!

Koolitusel saad teadmisi ja praktilisi nippe, kuidas: 

Enda puhul ära tunda ülemäärase stressi ilminguid
Leida võimalusi stressi edukaks juhtimiseks
Luua hea une harjumusi

Positiivsete emotsioonide osakaalu suurendamine

Koolitus põhineb positiivse psühholoogia uuringutel ja praktikatel. Positiivne psühholoogia on teaduspõhine psühholoogia suund, mis on loodud vastukaaluks valdavale lähenemisele, mis keskendub vigade ja negatiivsete sümptomite märkamisele. Positiivsetena tajutavate emotsioonide suurem osakaal elus aitab olla edukam, paremas vaimses vormis ning avaldab soodsat mõju ka füüsilisele tervisele. 

Koolitusel saad teadmisi ja praktilisi nippe:

Kuidas suurendada positiivsete emotsioonide osakaalu oma elus
Millised on positiivsed emotsioonid ja kuidas neid ära tunda
Positiivse suhtlemise põhimõtetest

Vaimse tervise esmaabi

25-40% inimestest on elu jooksul mõni vaimse tervise probleem. Õigeaegne märkamine, tegutsemine ja abi otsimine on kriitilise tähtsusega nii tervise hoidmise ja parandamise osas kui vahel ka elu päästvad oskused.

Esmaabi saab õppida andma nii enesele kui kolleegile-lähedasele ning see võiks kuuluda iga inimese oskuste tööriistakohvrisse.

Koolitusel saad esmased teadmised: 

Kuidas neid ära tunda tavalisemaid vaimse tervise probleeme
Kuidas olla toeks kolleegile või lähedasele
Kuidas otsida kohast abi

Ajajuhtimine ja eesmärkide seadmine

Koolitusel saad teadmisi ja praktilisi nippe: 

Ajatajust ja selle tähendusest igapäevapingete tekkimisel
Kuidas seada saavutatavaid eesmärke
Praktilisi nippe aja juhtimiseks

Soovid lisainformatsiooni või hinnapakkumist? Kirjuta julgelt!