Ehk… kas treenida korraga ühe jala või ühe käega või hoopis korraga?

 

Ühepoolse treeningu puhul sooritatakse harjutusi kas ühe kehapoole või ühe jäsemega. Näiteks kükk ühe jalaga või väljaasted on ühepoolsed harjutused. Kas ühepoolsetel harjutustel on rohkem väärtust võrreldes kahepoolsete harjutustega? Selle üle ma käesolevas blogipostituses arutlengi.

 

Baasharjutused on alati kahepoolsed harjutused. Rinnalt surumine kangiga, kükk, jõutõmme, lõuatõmme – need harjutused sooritatakse korraga kas kahe käe või kahe jalaga ehk mõlema kehapoolega. Neid harjutusi sooritatakse enamjaolt mõlema kehapoolega, sest nii on meil rohkem jõudu, et suuremaid raskusi kasutada. Vaatamata sellele, et ühepoolsete harjutustega enamjaolt 1-kordseid maksimaalse suutlikkusega korduseid ei sooritata, on neil palju teisi positiivseid omadusi, mida kahepoolsetel harjutustel pole:

 

Kahepoolne treening on jõutreeningus põhiline. Me oleme suutelised suuremaid raskuseid liigutama kahe kehapoolega ning ainult ühepoolsele treeningule keskenduda ei ole vaja. Küll aga tasuks ühepoolsetele harjutustele rohkem tähelepanu pöörata, sest see rikastab tavapärast treeningut.

Sooritage harjutusi rohkem hantlitega ning proovige erinevaid harjutusi 😉