Tihti, kui räägitakse treeningu kasulikkusest meie tervisele, keskendutakse rohkem füüsilistele aspektidele, näiteks madalam vererõhk, tervem süda ja kaunim füüsiline vorm. Vähem rõhutatakse aga seda, et liikumine parandab ka meie mõtlemisvõimet ja vaimset tervist.

 

Füüsiline aktiivsus aitab meil igapäevase tööga paremini toime tulla, sest parandab keskendumisvõimet, mälu, loovust ning stressitaluvust. Samuti aitab järjepidev treening kontrollida tujukõikumisi. Tööl on oluline luua ja hoida suhteid kolleegidega, et koostöö oleks sujuv ning tulemuslik. Kui me tunneme end pidevalt äreva ja häirituna, mõjutame negatiivselt lisaks iseendale ka inimesi meie ümber. Vaimne tasakaal määrab suuresti Sinu edu nii töö- kui eraelus.

 

Treening keset tööpäeva aitab tõsta tööalast võimekust!

Tulemused on näidanud, et päevadel, kui töötajad tegelesid spordiga, suutsid nad oma aega paremini planeerida, olid produktiivsemad ja suhtlesid teiste inimestega vabamalt. Lisaks tundsid nad õhtul koju minnes, et on päevaga rohkem rahul.

 

Mis aga takistab meid end tööpäeval liigutamast? Kõige levinum vastus sellele küsimusele on kindlasti: “Mul ei ole aega.” Vahel on see ka mõistetav. Meil kõigil tuleb ette nädalaid, kui tööl on kiire, tähtajad on ukse ees ning asju, mida on vaja kohe ära teha, lihtsalt kuhjub. Kuid tihti mõtleme selle vastuse all hoopis: „Treening ei ole antud hetkel prioriteet.“ Millele me aga ei mõtle on see, et liigutamine tööpäeva jooksul võimaldab meil just paremini süveneda oma ülesannetesse, planeerida aega, töötada efektiivsemalt ja olla produktiivsemad. Seega, on väikese treeningpausiga tegelikult võimalik just aega kokku hoida.

 

Ära mõtle treeningust kui isiklikust vabaaja tegevusest, mille tõttu pead töö pooleli jätma, vaid hakka suhtuma sellesse kui vajalikku töövahendisse, et olla produktiivsem. Mitte treenimisega kaasnev kiire väsimine, unustamine ja närvilisus ei ole kasulikud Sinule, tööandjale ega ka kolleegidele.

 

Kuidas põimida treening enda päevakavasse?

 

Igasugune liigutamine on kehale kasulik, seega vali just selline meetod, mis Sulle kõige enam meeldib, olgu selleks siis kontorivõimlemine, tantsimine, jalutamine või hoopis trummi mängimine. Meie tervist mõjutab muuhulgas ka see, kuidas end teatud harjutuste sooritamisel tunneme. Seega, leia selline füüsiliselt aktiivne tegevus, mida Sa naudid! Ehk on Firmafitnessi treening üks nendest 🙂