Eelmises blogipostituses kirjutasin heast rühist ning rühiprobleemide tekkimisest. Seekord räägin põhjalikumalt rühi parandamisest ning kirjutan lahti, mida tuleks panna tähele istudes, seistes, asjade kandmisel, autoga sõites jne.

 

Esimene samm oma rühi parandamiseks, on vaja teha selgeks, mis vajab muutmist. Selleks tuleb jälgida oma rühti terve päeva jooksul erinevates tegevustes, näiteks:

 

Proovi päeva jooksul endale teadvustada, millises asendis Sa parajasti oled. Sellest võiks saada Sinu igapäeva osa, et saaksid aru , millised tegevused või olukorrad on Su halva rühi põhjustajateks.

 

Näiteid halvast rühist:

 

Näited, kuidas toolil mitte istuda:

 

Nagu eelnevalt mainitud on rühi parandamiseks oluline tuvastada probleemkohad –kas on vaja parandada kehaasendit istudes, seistes, kõndides vms. Kui probleemkohad on tuvastatud, pead järjepidevalt hakkama oma kehaasenditele tähelepanu pöörama. Nii võid ajapikku oma seljavalusid leevendada. Alguses võib see tunduda tüütu ja vaevaline protsess, kuid aja jooksul muutuvad õiged kehaasendid automaatseks ja avastad, et nii on kordades mugavam.

 

Järgnevalt pakun välja mõned juhised, kuidas saavutada erinevates olukordades parem kehaasend.

 

Istumisasendid

 

Ära istu pidevalt ühes asendis, vaheta kehaasendeid tihti ning tõuse püsti.

 

Seismisasendid

 

Kõndimine

 

Auto juhtimine

 

Asjade tõstmine ja kandmine

 

On oluline märkida, levinud rühiprobleeme põhjustavad tihti liiga pinges lihased, mis sikutavad keha ebanormaalsesse asendisse. On mitmeid spetsiifilisi harjutusi, mis aitavad venitada ja lõdvestada seljalihaseid. Mõned kliendid on ka öelnud, et meditatsioon aitab neil lihaseid paremini lõdvestada. Teised on saanud abi massaažist, joogast ning erinevate harjutuste sooritamisest.

Oluline on valida just endale sobiv viis oma keha eest hoolitsemiseks. Sul on vaid üks keha, milles pead veel aastaid elama.