Firmafitnessis usume, et tõeline edu saab alguse tugevast meeskonnast. Meil on suur rõõm teatada, et oleme alustanud koostööd Vaeliou’ga, kelle eesmärgiks, sarnaselt Firmafitnessile, on läbi andmepõhise lähenemise luua tugev töökultuur. Tänu sellele tõmbab ettevõte ligi parimaid kandidaate, mis loob soodsa pinnase ettevõtte arenguks ja kasvuks pikemas plaanis. 

 

Koostöös Vaeliou’ga kirjutasime artikli töötajate heaolu olulisusest. Kasulik lugemine kõigile, aga eriti neile, kelle organisatsioonis kaugtöö populaarsust kogub. 

 

Kuidas mõõta töötajate heaolu

 

Kaugtöö populaarsus kasvab, muutes produktiivsuse ja paindlikkuse määratlemist. Sellega kaasnevad mõned väljakutsed, mis sunnivad ettevõtteid alustama heaoluprogrammide rakendamist oma töötajate tervisega tegelemiseks. 

 

Kodukontorisse jäämine on vähendanud inimlikku kontakti, mis on suurendanud paljudes kõrvalejäetuse tunnet. 

 

Selles artiklis vaatleme, kuidas kaugtöö võib erinevate stressivormide tõttu töötajate tulemuslikkust mõjutada. Heaolu mõõtmine ja tulemuste põhjal heaoluprogrammide juurutamine võivad leevendada isolatsiooni, eraldatuse, töölt puudumise ja paljude muude füüsiliste ja psühholoogiliste probleemide sümptomeid.

 

Me ei saa stressi välistada, aga saame õppida sellega toime tulema

 

Stress võib tuleneda suurest töökoormusest, töö ebakindlusest ja konfliktidest meeskonnaliikmetega. See mõjutab produktiivsust ja efektiivsust, mis tugevdab ja võimendab stressi veelgi. Stressist võib saada nõiaring. 

 

Tööga seotud pinge mõju avaldub töötajate füüsilises ja vaimses tervises ning käitumises. Stress põhjustab kõrgenenud vererõhku, sillutades teed ärevusele, võimalikele südamehaigustele või isegi mõnuainete kuritarvitamisele. Muud stressi vormid hõlmavad meeleolu kõikumisi, energia puudust  ja võimalikke peavalusid. 

 

Me ei saa stressist täielikult vabaneda, kuid me saame erinevate lahenduste abil muuta seda, kuidas me sellega toime tuleme. Stressi põhjuste väljaselgitamine on esimene samm heaolu suurendamise suunas.

 

Töökeskkonna mõjud

 

Füüsiline ümbrus mängib meie emotsionaalses ja psühholoogilises tervises tohutut rolli, kuid kaugtöö tulekuga tunnevad inimesed end isoleeritumalt. Eraldumine võib suurendada ärevuse riski, mõjutades oluliselt produktiivsust. Et olla tööl võimalikult tõhusad peavad inimesed tundma, et nad kuuluvad kuhugi. Kuuluvustunne on kriitilise tähtsusega, et inimesed tooksid endas välja parima ja jätkaksid sellel kursil töötamist. 

Heaoluseansid pakuvad tuge, võimalust teineteist kuulata ja muresid kurta. Kui inimesed ei saa füüsiliselt koos olla, on veebis kohtumine kasulik kuuluvustunde hoidmiseks.

Kuigi heaoluseanssidel on tõestatud positiivne mõju inimestele ja töökultuurile, on need tõhusad vaid siis, kui need on kõigile olulised ning on integreeritud tööplaani.

 

Heaolu, mis see täpselt on?

 

Uuringud näitavad, et heaolu on üks 12 identiteedi elemendist, mis on kaasamise ja koostöö edendamisel kriitilised edutegurid. Kuidas saate tagada, et annate oma töötajate heaolusse vajaliku panuse, võttes arvessse paljusid majanduslikke ja geopoliitilisi võtmetegureid, millega ettevõtted täna silmitsi seisavad?

 

Heaolu kui kriitiline edutegur kirjeldab teie füüsilist, meditsiinilist ja psühholoogilist seisundit. See hõlmab füüsilist vormi, tervist ja võimet hoida kõrget energiataset kaugtööd tehes. Tasakaal võimaldab meil oma tööga kaasnevaid pingeid paremini käsitleda. Tuvastades töökohal stressi põhjustavaid negatiivseid käitumisviise, saame võtta vastutuse oma tervise eest. See annab meile tööriista, mille abil saame parandada suhtlemisoskusi teistega ja, mis kõige tähtsam, iseendaga.

 

Tööreaalsus

 

​​sTARTUp Day 2022 raames läbi viidud uuring näitas heaolu olulisust ettevõtte kultuuris. Sellegipoolest on vastuste (n=308) kohaselt paljud meeskonnad hädas motivatsiooni hoidmisega.

 

Tervisliku töökoha valem 

 

Esmalt soovitame mõõta heaolu olulisust oma inimeste jaoks. Seejärel uurige ühiselt, mida heaolu nende jaoks tähendab.

 

On mitmeid lahendusi, mis aitavad inimestel töökohal stressiga toime tulla. On ettevõtteid, kes on lisanud tervisetoad jooga ja meditatsiooni jaoks, treeningud, seisulauad, uinakud ja ergonoomilised töökohad. Terve päeva küürus õlgade ja pinges silmadega ekraanide vaatamine võib meie füüsilist tervist drastiliselt mõjutada. Joogal, iidsel teadusel, mis on eriti kasulik tänapäeva kaootilises elustiilis, on lugematu arv eeliseid. Juba 20 minutiga on lihtne märgata selle mõjusid, nagu suurenenud energia, vähenenud stressitase, paranenud rüht ja parem keskendumine. Rahulik ja vastupidav meel on nõudliku töökeskkonnaga toimetulemisel üliolulised.

 

Tervislik töökoht – tervislik kultuur – õnnelikud inimesed

 

Igaüks tahab olla iseenda parim versioon, seega peavad ettevõtted oma töötajate tervise esikohale seadma kui eesmärgiks on jätkusuutlik rahulolu ja loovus. Tööstressist tulenev pettumus ja viha toob endaga kaasa motivatsiooni ja produktiivsuse languse. Keegi ei taha kogeda keerulisi väljakutseid, millele lahendusi ei järgne. 

 

Tänapäeval arutletakse tervise ja heaolu teemadel aina enam selle üle, mis paneb inimesi end paremini tundma ja paremini tegutsema. Kuigi tehnoloogia on muutnud seda, kuidas me ümbritseva maailmaga suhestume, võib see üllataval kombel põhjustada kurnatustunnet. 

 

Oluline on terve päeva jooksul teha mitmeid pause, mille raames töötajad saaksid taas kontakti iseenda, oma sotsiaalsuse, loovuse ja rahuloluga. Kui soovite, et teie ettevõte ja töötajad areneksid  ja oleksid terved, andke neile puhkust, mis parandab nende tulemuslikkust ja võimaldab tunda end rahulolevamana.

 

Kokkuvõttes on parimad tavad järgmised:

 

 

Võtke meid appi ja mõõdame teie töötajate heaolu ära! Tundub huvitav – broneeri meiega kõne SIIN