Me ei vaja oma ellu uusi asju, et õnnelikud olla. Tegelikult oleks meil vaja hoopis mõningatest asjadest loobuda.

Mis hoiab Sind kinni? Mis ei luba Sul areneda edasi isiksusena? On see Sinu partner, kellega Sul pole ühiseid eesmärke või väärtusi? On see Su töökoht, mis ei paku Sulle rahuldust? Või on see Sinu mõtteviis, mille tõttu Sa lihtsalt ei julge oma ellu muutusi tuua?

Ma tean… palju lihtsam on muuta mitte midagi ja leppida olemasolevaga, kui liikuda edasi ning jätta meile senini tuttav seljataha. Meie aju mõistab palju paremini kõike seda, mida me kaotame, mitte seda, mida on meil võimalik võita.

Siin on 5 asja, millest me võib-olla peaksime oma elus loobuma, et olla õnnelikumad, positiivsemad ja rahulolevamad.

  1. Ebameeldivad kohad

Ära käi kohtades, mis ei toeta tervislikku eluviisi, näiteks kiirtoidu putkad, baarid või muu keskkond, mis ei toeta häid harjumusi. Meid ümbritsev keskkond mõjutab meie tuju, enesetunnet ja heaolu. Ära mine kohtadesse, mis tee Sulle head.

  1. Enda võrdlemine teiste inimestega

Sotsiaalmeediat kasutades on nii lihtne sellesse lõksu langeda. Enda teistega võrdlemine võtab ära igasuguse rõõmu – see põhjustab kadedust, hävitab sõprussuhteid ja langetab enesekindlust.

  1. Ebaõnnestumiste üle pidev mõtlemine

Tihtipeale keskendume rohkem oma ebaõnnestumistele, mitte oma saavutustele. Me mõtleme rohkem sellele, mis oleks võinud paremini minna, kuidas oleks saanud viga vältida, aga me unustame õppida oma edukatest saavutustest. Vigadest peab samuti õppima, aga me peaksime ka küsima endalt rohkem: “Mida ma saaksin teha, et samasugust edu veel saavutada?” Kui me võtame selle aja ja mõtleme, mida me kõik õigesti tegime, avame me ukse, mis juhib meid rohkemate heade käitumismustrite ja valikuteni.

  1. Kohene rahuldus

Meile meeldib saada asju kohe, nüüd ja praegu. Kui me aga harjume saama kõike kohe, unustame me ära ootamise võlu. Proovi leppida sellega, et Sinu tänased otsused, teod või väljaütlemised võivad kasu tuua alles kunagi hiljem. Aga see-eest võib see kasu olla kordades suurem. Lisaks on erinevad uuringud näidanud, et lapsed, kellele õpetatakse preemia ootamist ja kannatlikkust, on täiskasvanueas edukamad.

  1. Inimesed, kes ei toeta Sinu arengut

Olgu selleks sõber, partner või mõni muu lähikondlane, kes ei toeta Sinu kui isiksuse kasvu ja kes ei too Su ellu rõõmu. Me tihtipeale klammerdume toksiliste inimeste külge, kuna nad toovad kasu meile lühiajaliselt, aga mitte pikaajaliselt. Halvad suhted, milles me püsime liiga kaua, hoiavad tagasi meie tõelist potentsiaali ja ei lase meil olla need, kes tõeliselt olla saaksime ja tahaksime. Vali alati iseend.

Millised mõtted tekkisid Sul seda lugedes?