Et olla hea treener ja koolitaja, tuleb anda ka oma vaimule ja kehale tööd. See on selge. Mida kauem oled ühes valdkonnas tegutsenud, seda keerulisem on uusi väljakutseid leida ning läbi selle oma kehale arenguvõimalusi pakkuda. Seetõttu tuleb olla pidevalt avatud uutele väljakutsetele, ka sellistele, mis alguses võimatud võivad näida.

 

Sport on alati olnud elu osa

 

Firmafitnessi looja, Susie-Ann, on spordiga tegelenud noorest east peale. Seejuures kogemusi võistlusspordiga on tal varasemast juba kümne aasta jagu. Susie tegeles varem käesurumisega, milles on ta ka 8-kordne Eesti meister. 

 

“Käesurumine on väga tehniline ala ning selleks valmistumine nõudis rohkelt lihastreeninguid jõusaalis. Eriti seljale ja randmetele. Täiendavalt tuli tegeleda ka tehnika lihvimisega lauatreeningutel, kus tiimikaaslastega laua taga harjutasime erinevaid tehnikaid vastase purustamiseks,” kirjeldab Susie oma käesurumise teekonda. 

 

Uute väljakutsete otsingul

 

10 aastat on pikk aeg ning vaikselt tiksus Susiel peas juba uus plaan. Küll päris erinev käesurumisest, millega ta seni tegelenud oli. 

 

Teismeeast saadik oli ta soovinud tegeleda kulturismiga. Selle idee seemne istutas Susiele pähe perekonnatuttav, kes tõi mõnikord vaatamiseks pilte võistlustest. Susiet vaimustas võistlejate füüsiline vorm ning teadmine, et selle taga on üks korralik väljakutse. Nii vaimne kui füüsiline. Ei ole kellelegi, kes Susiet tunneb, ju saladus, et üks korralik väljakutse on tema jaoks parim motivaator.

 

Samme bikiinifitnessi suunas oli Susie astunud ka varem. Juba 2013. aastal oli ta valmis ettevalmistusega tegelema hakkama, kuid elul olid teised plaanid ning tol korral jäi see pausile.

 

  1. aastal, mil Susie tagasi kodumaale kolis, oli aeg küps, et oma senise elu suurima väljakutsega algust teha.

 

Kõik algab treenerist

 

Eelmine lause on vale, sest tegelikult algab kõik sinust endast ja soovist pühenduda. Küll aga selleks, et mingil alal suurepäraseks saada, on vaja suurepärast treenerit. 

 

Susie kohtus enda treeneriga juba 2013. aastal ning hetkeks, mil saabus kindel otsus bikiinifitnessiga tegelema hakata, olid saanud neist juba sõbrad. Treener Eleri Reinart oli nende aastate jooksul leidnud oma suuna bikiinifitnessi treenerina, loonud klubi Team Reinart ning saatnud lavale rohkelt edukaid võistlejaid.

 

Susie ütleb oma treeneri kohta: “Eleri ei ole lihtsalt treener. Minu jaoks oli ta ainus inimene, keda selles protsessis usaldasin end toetama. Ta on tõesti kõige toetavam treener, keda ma tean. Alati olemas, mõtleb kaasa ja läheb alati sammukese kaugemale treeneri tööst, aidates oma sportlasi isegi soengute, meigi, bikiinide ja kõige muu võistlusspordi juurde kuuluvaga.”

 

Olulisim muutus elustiilis

 

Muutusi elustiilis tuli sisse viia mitmeid, aga olulisim neist oli mõtteviisi muutus. 

 

“Pidin hakkama defineerima end bikiini fitnessi võistlejana enne, kui ma seda olin. Ei ole võimalik teha pühendunult trenni ja dieeti pidada, kui sa defineerid end “vana minana”. “Vana mina” ei lugenud kaloreid, “vana mina” ei teinud trenni nii nagu bikiini võistleja. Raske oli end defineerida kellegina, keda sa veel ei ole, aga see on vajalik saamaks kellekski, kes sa olla tahad,” võtab Susie esimesed väljakutsed kokku.

 

Lisaks tuli muuta oma seniseid harjumusi. Näiteks, kui muidu oli Susie pühendunud jõusaalitreeningutele, siis nüüd tuli igasse päeva mahutada veel vähemalt 10 tuhat sammu. 

 

Kõige raskem on olla naiselik

 

Bikiinifitnessis hinnatakse naiselikkust, voolavust, graatsilisust. Väga suur roll on poseerimisel. 

 

Susie varasem kogemus võistlusspordiga oli aga täielik vastand. Käesurumine nõudis Susielt tugevat ja jäika keha, mille välja harjutamine on olnud keeruline. Aga mitte võimatu.

 

Poseerimist harjutab Susie iga päev 2 tundi. Tund aega filmib oma poseerimist, seejärel saadab video treenerile tagasiside saamiseks. Õhtul vaadatakse tiimikaaslastega poseerimine üle ning leitakse koos lahendusi, kuidas veelgi loomulikum ja naiselikum välja näha.

 

Rutiin annab selguse

 

Võiks arvata, et kindel toitumis- ja treeningkava on väljakutse, aga Susie ise leiab, et see on tema elu hoopis lihtsamaks teinud.

 

“Mul on rutiin ja enam ei pea mõtlema, mida millal süüa või mida trennis teha. Mul on süsteem, plaan, rutiin. Kui varem kulus energiat mõtlemisele, et mida süüa tahan, siis nüüd saan keskenduda tööle. Toidud on valmis, söön teatud ajal, trenni teen kindla kava alusel. Nii palju selgust on. Ma olen avastanud, et miks inimesed oma eesmärgi pooleli jätavad, ei ole mitte motivatsiooni, vaid selguse puudumine. Kui sul on selge, kus-mida-millal teha, on eesmärgi nimel töötamine palju lihtsam,” võtab Susie oma valmistumisteekonna kokku. 

 

Eesmärk aitab hoida distspiliini

 

Võiks arvata, et bikiinifitness on füüsiliselt raske, ja kindlasti on ka, aga kõige keerulisem on treenida oma vaimu, et ka rasketel hetkedel mitte pooleli jätta. Sest sellel teekonnal, nagu ka igal teisel, on raskeid hetki küllaga.

 

Kõige paremini aitab distsipliini hoida eesmärk. “Mul on eesmärk selge. Ma valisin selle teekonna, pooleli ei jäta. Ma tean täpset kuupäeva, millal see läbi saab,” kirjeldab Susie mõtteviisi, mis temal distsipliini hoida aitab.

 

Lisaks sellele aitavad fookuse selgena hoida tugivõrgustik – sõbrad, treener, kaasvõistlejad. 

 

Esimesed karikad on juba kodus

 

Sügisega algas võistlushooaeg ning esimesed karikad on Susie juba koju toonud. Peagi kirjutame tema valmistumise teekonnast ja konkreetsetest soovitustest bikiinifitnessiga alustamiseks juba pikemalt!

 

Kui soovid Susie võistlusteekonnale kaasa elada, siis jälgi tema tegemisi Instagramis!