Ergonoomilised töökohad on tõestanud oma kasutegureid vigastuste vähendamisel ja vältimisel ning füüsilise efektiivsuse suurendamisel. Täna pühenduvad paljud töökohad ergonoomiliste töökohtade loomisele ning töötajate koolitamisele ennast säästvate töövõtete osas. Ja seda põhjusega. Ergonoomiline töökoht ei aita mitte ainult ära hoida vigastusi ja vältida tööõnnetusi,  vaid parandab vaimset heaolu ning tõstab seeläbi töötajate produktiivsust. 

 

Jagame sinuga 6 põhjust miks võiksid samuti kaaluda oma töökoha ergonoomiliseks muutmist.

  1. Kasu tervisele
    Ergonoomilise töökoha kõige otsesem ja mõistetavam kasutegur on seotud meie füüsilise tervisega. Õiges asendis töötamine avaldab suurimat mõju luu- ja lihaskonnale. Kasutades ergonoomilisi töövõtteid ja vahendeid on kogu meie keha tänulik.

  2. Produktiivsemad tiimid
    Standardsetel töökohtadel peavad inimesed kohanema töövahendite ning asenditega, mis suure tõenäosusega neile ei sobi. See toob kaasa pingeid nii kehas kui ka meeltes ning vähendab oluliselt töötajate produktiivsust. Ergonoomilised töökohad seevastu on sätitud individuaalselt iga töötaja vajaduste järgi. Sellised töökohad toetavad töötajat parimal võimalikul moel, tagades kogu keha liikuvuse. Liikuvas kehas liigub vabamalt ka hapnik, mis tähendab, et aju saab efektiivsemalt mõttetööga tegeleda. Tulemuseks on õnnelikumad ja produktiivsemad töötajad. 
  3. Vaimne selgus
    Ergonoomiline töökoht aitab vähendada valu lihastes ja parandab vereringet. Seeläbi väheneb stress ning paraneb keskendumisvõime. Vaimne heaolu ja selgus võimaldavad hoida fookust ning tekitavad üldise hea meeleolu töökohas, tänu millele on töötajad produktiivsemad ning oma töösse kaasatumad.

  4. Vähem valu
    Valu tekib reeglina sundasendites ning olukorras, kus inimene väldib oma loomupärast soodumust liikuda. Ergonoomiline töökoht toetab keha loomulikku vajadust liikuda ning parandab kehahoiakut. Seeläbi vähenevad luu- ja lihaskonna vaevused (nt seljavalu), kasvab tervena elatud aastate hulk ning töötaja saab elada täisväärtuslikku ja valuvaba elu!

  5. Ohtude kõrvaldamine
    Tootlikuma töökeskkonna loomise üks osa on igapäevaste ohtude kõrvaldamine, mis võivad töötajaid kahjustada. Ergonoomiline töökoha hindamine aitab tuvastada ja kõrvaldada ohte töökohal, luues töökeskkonnad, mis on kohandatud töötajatele sobivaks ja turvaliseks.

  6. Vähem haiguspäevi
    Ergonoomiliste töövahendite ja võtete rakendamine aitab ära hoida töövigastusi ning kroonilisi haigusi. Regulaarsete pauside tegemine ning töötajate vaimsesse tervisesse teadlikult panustamine annab neile vajalikud oskused stressi ja ülepingega toime tulemiseks. Tänu sellele on töötajate üldine tervis parem ning nad puuduvad töölt vähem. 

Kui vajad abi ergonoomilise töökoha loomisel, siis oleme sinu jaoks olemas! Kirjuta meile: info@firmafitness.ee