Title Image

Mis on vaimse tervise väljakutse? (30.11-18.12.2020)

Mis on vaimse tervise väljakutse? (30.11-18.12.2020)

Käesoleval aastal tuleb pöörata rohkem tähelepanu oma vaimsele tervisele kui kunagi varem. Ei ole mõistlik kogu oma energiat kulutada negatiivsele – olgu selleks siis õues valitsev pimedus või uudistest kõlavad probleemid. Olulisem oleks suunata oma energia iseendale ja oma heaolule.

Eelnevates blogipostitustes said mõelda, kuidas Sul vaimselt läheb, lugesid talvedepressioonist ja tutvusid hingamispausidega. Loodan, et oled senimaani saanud olulist mõtteainet ning õppinud ehk ka midagi uut. Kuidas aga viia eelnevalt loetud teooria praktikasse?

Selleks tulevad appi FirmaFitness ja Stebby – võta osa kolm nädalat kestvast vaimse tervise väljakutsest. Olenemata sellest, kas oled FirmaFitnessi või Stebby kasutaja, osalema on oodatud KÕIK, kes hoolivad oma tervisest.

Mida sisaldab 3-nädalane väljakutse?
Kolm nädalat kestva vaimse tervise väljakutse jooksul saad kodust või töökohalt lahkumata õppida end tundma õnneliku ja rahulikumana, oma emotsioone stressirohkes olukorras juhtima ning leidma endas sisemine tasakaal. Lisaks saad tõsta oma teadlikkust vaimsest tervisest, katsetada uusi nippe ning parandada enda heaolu. Kõik väljakutsed toimuvad veebis virtuaalloengutena.

Väljakutse ajal õpime tegema hingamispause, mediteerima ning jagame nippe, kuidas need osavalt oma igapäevarutiini põimida. Lisaks teeme ka joogasessioone, mis eelnevad ühtseks tervikuks põimib.

Lisaks toimub väljakutse raames vaimse tervise loeng ajajuhtimisest, mida viib läbi psühholoog-koolitaja. Kuna kõik toimub videosilla vahendusel, siis on Sul võimalik loengu toimumise ajal küsida küsimusi ning loengut ka hiljem järele vaadata.

Enne väljakutse algust ja lõppu palume Sul täita küsimustiku, et võrrelda, kas ja millised muutused toimusid Sinuga tänu väljakutses osalemisele. Selle eesmärgiks ei ole mitte võistelda, kes vaimselt kõige tugevamaks sai, vaid saada tagasisidet enda arengule. Me loodame, et tänu väljakutsele mõistad, kui vähe on vaja, et vaimselt veelgi tugevamaks saada.

Kuidas need 3 nädalat välja näevad?

NÄDAL 1 – Hingamispausid ja meditatsioon
Õpime kolm põhitõde meditatsioonist ja hingamispausidest, et oskaksid tööl ilma laua tagant lahkumata end ümber häälestada. Lisaks tutvume mobillirakendusega, mille abil saad teha juhendatud lühiajalisi meditatsioone endale sobival ajal.

Vaatamata sellele, et mediteerimine on tänapäeval väga populaarne, ei praktiseerita seda tihti regulaarselt. Jõuame järeldusteni, miks võiksid mediteerimise ja/või hingamispausi oma igapäevarutiini lisada ja kuidas seda kõige hõlpsamini teha.

Koolitaja: Susie-Ann

Lisaks on Sul võimalus kuulata loengut sellest, kuidas praegusel stressirohkel ajal parandada oma elukvaliteeti, osata paremini suhelda nii töö- kui eraelus ja kuidas oma mõtete organiseerimisega paremini hakkama saada.

Koolitaja: Monica Lauri

NÄDAL 2 – Vaimne tervis
Vaimse tervise loengus saad teada, kuidas saada paremaks ajajuhtimises ja kuidas koheselt seeläbi stressi vähendada. Õpime toime tulema pidevalt muutuva maailmaga ning kuidas muutlikus väliskeskkonnas ennast paremini juhtida.

Koolitaja: Jorgen Matsi

NÄDAL 3 – Jooga
Joogatreeningud – tee kodus või töökohalt lahkumata kaasa 20-minutiline rahustav toolijooga praktika, mis teeb Su keha vitaalseks ja energiliseks. Joogapaus mõjub ühe värskendava kohvilaksuna! Nädala jooksul teeme nii matijoogat kui ka toolijoogat.

Koolitaja: Susie-Ann

Mis edasi?

Soeta pilet SIIT, vali VAIMNE TERVIS 2020 ja registreeri! Vaid 10 euro eest saad Sa osa erinevatest loengutest, treeningutest ja tegevustest!

Üritusele registreerimine võtab aega vähem kui 2 minutit!

Kliki, registreeri ja alustame juba esmaspäeval, 30. novembril!