Title Image

Ettevõtte tervisepäev

Ettevõtte tervisepäev

Taaskord üks edukas tervisepäev seljataga! Oktoobrikuu alguses korraldasime MTÜ-le Partnerid sisuka tervisepäeva, kus fookus oli rohkem enda eest hoolitsemisel. Oktoober on vaimse tervise kuu ja 10. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist vaimse tervise päeva ning sellega seoses keskendusimegi rohkem vaimsele tervisele.

Tegemist oli täispika tervisepäevaga, mis koosnes kolmest sisukast loengust: kehakoostise mõõtmine, rühi töötuba ja vaimse tervise loeng.

Päeva alustasime kehakoostise mõõtmisega. Kõik osalised võtsid end usinasti paljajalu, et kaalu pealt läbi käia. Vaja oli öelda vaid oma vanus ja pikkus ja ülejäänud numbrid otsustas juba masin. Üks osalejatest viskas nalja, et kui tema kaalule astub, ei anna kaal mitte numbreid, vaid ütleb: “Ühekaupa palun.” Vaimse tervise vaatepunktist on vägagi tervislik osata enda üle nalja teha. Iga osaleja sai paberil kätte oma tulemused, kus olid kirjas erinevaid näitajad: keha rasvaprotsent, lihasmass jpm.

Sellele järgneva loengu käigus rääkisime, mida antud numbrid tähendavad, kuidas neid parandada ning kuidas siis ikkagi sellest tüütust kõhurasvast või sangadest vabaneda. Kummutasime erinevaid tervisemüüte ning saime teada, et jogurt ei olegi nii tervislik kui reklaamitakse.

Pärast lõunasööki on kõige tervislikum teha kerge liikumine. Seetõttu valisime rühi töötoa pärast lõunapausi. Meie füsioterapeut erinevaid harjutusi rühi parandamiseks. Samuti rääkis lektor, mis siis ikkagi on õige rüht ning kuidas rühiprobleeme enda ja teiste puhul ära tunda.

Päeva lõppu sättisime vaimse tervise loengu. Kuna päev oli pikk olnud ja erinevaid uusi teadmisi oli piisavalt kogunenud, aitas vaimse tervise loeng selle kõik ühtseks tervikuks siduda. Tegime erinevaid väiksemaid harjutusi, mis aitasid tuua meid just praegusesse hetke või viia meid oma mõtetes hoopis mujale südantsoojendavasse kohta.

Päeva lõpus lahkusid osalejad uue energia ja entusiasmiga.

Tagasiside:
“Osalejad jäid väga rahule tervisepäevaga. Saadi uusi teadmisi ja nippe, kuidas oma tervise eest paremini hoolitseda. Kehakoostise mõõtmise tulemused panid mõtlema rohkem oma tervisele. Meeldis ka rühi töötuba, neid lihtsaid harjutusi peaks iga päev tegema. Meeldis, et õhkkond oli sundimatu ning vaba. Aitäh kõigile, kes meie vahvale päevale kaasa aitasid ning oma teadmisi jagasid. Edu teile, olge hoitud ning terved!” – Elsa Hundt, MTÜ Partnerid tegevjuht

Järgmised koolitused korraldame juba onlines. Püsi lainel, et nende kohta varsti lähemalt lugeda!